Proces polega na wygenerowaniu klucza SSL wraz z CSR-em (2) a potem podpisaniu SSL-a (1).

 

GENEROWANIE CSR-A ORAZ KLUCZA SSL.

Po wejściu w link „Wygeneruj automatycznie CSR” wypisujemy dane organizacji do której będzie należeć zabezpieczana strona jak w przykładzie poniżej :

Po kliknięciu „GENERUJ” zostanie stworzony klucz SSL oraz CRS (UWAGA ! klucze proszę zachować, przydadzą się później).

Kolejnym krokiem będzie wejście w link „Rozpocznij procedurę podpisania SSL NAZWA DOMENY” – link nr 1 w pierwszym screnie.

 

Wypełniamy formatkę wg poniższych wskazówek:

 

Wybierz rodzaj – nowy

Automated DV Authentication Options – Email Authentication

Wprowadź informacje Signing Request CSR – tutaj wklejamy wygenerowany CSR (scren nr 3)

Typ serwera – Apache + Mod SSL

Algorytm podpisu – SHA2

 

Następnie zatwierdzamy „kontynuuj” .

Teraz musimy wypełnić dane jak w przykładzie poniżej (UWAGA ! jako adres musimy podać adres mailowy związany z zabezpieczającą domeną np. admin@NAZADOMENY – jeżeli go nie masz to załóż go teraz, można to zrobić w panel.cal.pl -> NAZWADOMENY -> skrzynki pocztowe email).

Po przejściu dalej jako potwierdzenie zobaczymy taki komunikat:

Na skrzynkę pocztową dostaniemy kilka wiadomości, na jedną z nich musimy wejść oraz zatwierdzić swoje zamówienie klikając na link(1) oraz wpisując wygenerowany kod(2).

Po tej operacji przyjdzie trzecia wiadomość z wygenerowanym już certyfikatem:

Teraz już tylko musimy w panel.cal.pl zmienić ustawienia domeny (opcja „Ustawienia domen internetowych”) . Proszę zaznaczyć bezpieczne połączenie SSL potem kliknąć „zapisz” oraz „Używaj katalogu public_html domeny” i ponownie „zapisz” :

W ostatnim kroku ponownie wchodzimy do menu głównego domeny w panel.cal.pl tym razem w opcję Certyfikaty SSL, i zaznaczamy opcję „Paste a pre-generated certyficate and key”

 

Tutaj należy wkleić najpierw wygenerowany klucz SSL (scren nr 3), po jego wklejeniu klikamy enter przechodząc jednocześnie do nowej linii i wklejamy certyfikat, który przyszedł do nas w trzeciej wiadomości na skrzynkę pocztową (w naszym przykładzie jest to admin@NAZWADOMENY).

Przykład poniżej:

Po kliknięciu „zapisz” dostaniemy komunikat , że klucze oraz certyfikat zostały zapisane i nasza strona jest już zabezpieczona: